Leden 2011

prominte ale pozstavuju

28. ledna 2011 v 12:55 Důležité
Ahojl.
...Pozastavuju
, takže mě ted nemusíte obíhat.
Zatím pozastavuju a dobu neurčitou.....
A tak nebudu obíhat al to je asi jasný...

Ahojky...

26. ledna 2011 v 12:54 Moje kecy
Ahojky vsichni!!
Učitelka ns vzala naněmčinu na pc tak píšu.Vím , že jsme ted zase oc na blog nepsala ale blog mě už zase nebqaví.....Stějně sme ani moc nechodi sb takže je to vlastně jedno...Ale tak kdzy uz jsem tdy tak vás du oběhnout.....


1.bleskovka

23. ledna 2011 v 17:23 Soutěže
Máš nějaký zvíře?
Jaká je tvoje oblíbená barva?
Jaké je tvoje oblíbený jídlo?
Tvoje nejoblíbenější zvíře?
Máš sourozence?
Co chceš na diplomek?beru 5 prvních zúčastněných.

Po dlouhy dobe pisu

23. ledna 2011 v 15:11 Moje kecy
Ahojky.
Vážně s emoc omlouvám, že jsme ted dlouhou dobu nenapsala ani jsme neobíhala.
Ale tak ted se to budu pokusoušet napravit.
Už jsme dneska oběhla a přidám sem dneska ještě nějakou menší soutěž.
Třeba nějakou bleskovku nebo něco takového.
Tak se zatím mějte....

Závody psích spřežení

14. ledna 2011 v 18:28
U nás se první závody se psím spřežením konaly v roce 1985 v Peci pod Sněžkou. Pes má speciální postroj, aby mohl táhnout psovoda (mushera). Při všech odvětvích tohoto sportu je nutné brát zřetel na bezpečnost, aby souhra mezi psem a psovodem byla naprosto dokonalá. Psovod zodpovídá nejen za sebe, ale i za psa.


Psí spřežení

Jízda s větší skupinou psů. Tato disciplína se ještě dále dělí na kategorie podle počtu psů, kterých může být i více než osm. Disciplíny jsou v případě spřežení zvlášť pro psy čistokrevné a křížené, u individuálních disciplín takové rozdělení není. Jízda se psy je zvaná Mushing (vyslov mašink).

Co je to mushing?

Mushing vznikl na Aljašce původně jako forma dopravy zboží i lidí na saních se psím spřežením, později se začalo závodit a vzniklo mnoho nových odvětví. Základní dělení zajišťuje délka tratě, kdy 8-22 km je označováno jako SPRINT, 20-50 km je MID (střední), při použití povinné zátěže a délce přesahující 45 km hovoříme o trati označované jako LONG. Při závodech v mushingu se dále rozlišuje nejen, jestli jsou na sněhu nebo na suchu (off Snow), ale také, zda jde o ženu či muže. Závody jsou konané většinou jako dvoudenní a dvoukolové. Ať už se časy klasicky sčítají nebo je první den hromadný start a druhý den Gundersenova metoda, vítěz je vždy ten nejrychlejší z obou kol. Různá odvětví (popsaná níže) závodí společně, pouze při významných mítincích, jako je mistrovství světa, je pořádání samostatné.

mushing.jpg

Vhodný pes

Je třeba zdůraznit, že na plemena určená k tomuto sportu se nekladou nějak zvláštní nároky. Pro tento sport se hodí každé plemeno, které můžeme používat v lehkém zápřahu. Mimo tradičních severských plemen jako je husky a malamut se hodí např. i některá lovecká plemena.  Povaha takového psa by měla být sebejistá, avšak nesmí být agresivní. S tréninkovou zátěží je možné začít až po ukončení tělesného vývoje psa.  Plemeno ESP - evropský saňový pes, bylo speciálně vykříženo pro dosahování velkých rychlostí v mushingu, a to především v kategoriích sprint a mid. Převládá zde krev německého ohaře, pointra, greyhounda (plemeno chrta) a alaskána (aljašský husky).

Vzhledem k rozdílné fyzické dispozici plemen se v závodech mohu rozlišovat následujícím způsobem: pokud je kategorie označována pouze písmenem specifikujícím styl (SKJ, CC), je závod otevřen pro všechna plemena, označení D1,C1,B1,A1 povoluje účast Sibiřskému husky a D2, C2, B2 Aljašskému malamutu, Grónskému psu, Samojedu aj.

zdroj:Hafici

Pisu ze skoly

12. ledna 2011 v 12:11 Moje kecy
Tak ahojda..
Ucitelk na němčinu ns vzala na compy.
Což je celke dobrý.
Budu tady n dvě hodiny.
tAK asi vás rovnou i oběhnu..

Labradorský retrívr

12. ledna 2011 v 12:08


(labrador, Labrador retriever)


Povaha plemene

Všestranný, inteligentní, nekonfliktní a přátelský pes je oblíbený nejen jako rodinný společník. Někteří labradoři zachraňují životy, jiní se stávají nedocenitelnými společníky lidí s těžkým handicapem a to stále ještě není vše, v čem toto sympatické plemeno vyniká.
Labradorský retrívr je u nás v posledních letech velice populární. Mezi jeho přednosti patří milá a neagresivní povaha, hravost, skvělý čich a láska k vodě. To z něj dělá skvělého psa s širokým využitím. Labrador není jen hezké plemeno vhodné na zahradu. Je to skvělý stopař, hledá drogy, bývá skvělý vodní záchranář, ale i oblíbený vodicí pes. Labrador má mírumilovnou povahu, je  přátelský a společenský. Tento pes miluje rodinu a nerad bývá sám. Pak má čas a chuť "zlobit". Vyhledává lidi i zvířata a zapojuje je do hry.

Popis labradorského retrívra

Fenka labradorského retrívra je vysoká 54 až 56 cm, pes měří 56 až 57 cm. Průměrně váží asi 25 až 34 kg. Hmotnost není dána standardem, avšak mnoho těchto psů sužuje problém s nadváhou. Mají totiž obrovský apetit , jsou vděční strávníci, ale rychle se kulatí a leniví. Obezita u psa je závažný problém. Labradorský retrívr je silný, mohutný pes chovaný ve třech barevných variantách - žlutý, černý a čokoládový. Čokoládová barva je u nás ještě stále poměrně vzácná. Všechny varianty mají hnědé oči. Uši jsou svislé. Srst labradora je krátká, lesklá, jemně zvlněná, hustá a poměrně tvrdá. Velice hustá podsada dobře chrání psa před nepříznivým počasím.

Klasifikace FCI

Číslo standardu: 122/ 29. 01. 1999 (Velká Británie), země původu: Velká Británie, zařazení v FCI: FCI VIII - Slídiči, retrieveři a vodní psi, sekce 1: Retrívři, pracovní zkouška: ano, oficiální zkratka v ČR: LR.

Základní péče o psa

Labradorský retrívr nevyžaduje složitou úpravu srsti. Doporučuje se srst pročesat alespoň jednou týdně. K odstranění nečistot obvykle stačí jemný kartáč a mokrý hadr. Labrador je aktivní plemeno, k udržení dobré psychické i fyzické kondice a zdraví je ale potřeba psa zaměstnat. Má rád delší procházky, rád se učí něco nového a na některé kynologické disciplíny má doslova talent. Snad kromě obrany, která mu vzhledem k jeho povaze nedělá dobře. Je nezbytně nutné, aby měl labrador většinu dne společnost, samota ho stresuje. Labradorský retrívr potřebuje k uchovnění úspěšně absolvovat pracovní zkoušku. Pozor na některé choroby, jako dysplasie kloubu. Mezi těmito
zdroj:Hafici.cz

Jorkšírský teriér

11. ledna 2011 v 12:03 Psí plemena


(Yorkshire Terrier, jorkšír, jorkšírák)


Povaha plemene

Jorkšírský teriér je velmi oddán svému pánu, k cizím lidem je většinou nedůvěřivý. Je velmi živý a temperamentní, zvědavý, bystrý, ostražitý, samostatný a tvrdohlavý. Jorkšírský teriér je rovněž velmi statečný a nebojácný pes. Rád se učí a hraje si, je velmi inteligentní a přizpůsobivý. Jorkšírský teriér je velice společenský, miluje všechny členy rodiny a výborně vychází i s jinými domácími zvířaty. Někteří jedinci však mohou být bázliví, to svědčí o nedůsledné výchově, kterou i takto malý pes potřebuje. Jorkšírský teriér je pes, kterého je možné velmi snadno rozmazlit, proto je nutné ho od začátku usměrňovat.
Jorkšír je ideálním společníkem, delší čas bez vás ho dělá nešťastným.

Popis jorkšírského teriéra

Ideální výška psů i fen je 23 cm. U jorkšírského teriéra neexistuje třívelikostní ráz ani typ mini, jorkšír je jen jeden s váhou od 1,8 kg do 3,2 kg.
Hlava je spíše malá a plochá, nesmí být příliš okrouhlá ani dlouhá, zejména v čenichové partii, stop je výrazný, čenich vždy černý. Oči jsou středně velké a jiskrně tmavé s inteligentním výrazem. Jsou posazené těsně nad lícemi, hledící vpřed. Oči nejsou vystouplé, víčka přilehlá na okrajích tmavá. Uši tvaru písmene V jsou malé, vzpřímené, posazené ne příliš po stranách hlavy. Jorkšír má pravidelný nůžkový skus, zuby jsou nasazené kolmo. Krk je pevný, vztyčený. Hrudník je přiměřeně široký i hluboký, žebra klenutá, hřbet je rovný, bedra silná. Záď mírně zaoblená, břicho velmi jemně vtažené. Hrudní končetiny jsou pevné a rovné. Ocas je nesen mírně nad úrovní hřbetu, měl by být rovný.
Srst na celém těle jorkšíra by měla být dlouhá, zcela rovná, bohatá, jemná a hedvábná. Tříslová barva na hlavě by neměla zasahovat až na krk a nesmí obsahovat tmavé chlupy. Končetiny jsou pokryté sytě zlatavou barvou, která je nejtmavší u kořínků, zlatá barva nezasahuje nad lokty a u pánevních končetin nad hlezna.
  

Klasifikace FCI

FCI III. - Teriéři, sekce 1 - Toy teriéři, číslo standardu: 86 / 1994 (Velká Británie).

Výběr

Výběr chovatele je velmi důležitý. Zdraví vašeho budoucího štěňátka do jisté míry závisí právě na něm. To, jak chovatel pečoval o maminku štěňátka - její správné krmení, dostatek vitamínů, pohybu a hlavně lásky. To vše se v budoucnu na štěněti projeví. Při koupi si ověřte, zda štěňátko nemá fontanelu, která při větším rozměru může být i životu nebezpečná. (Fontanela - mezera mezi lebečními kostmi). Zkontrolujte si, zda má pejsek obě varlata.
Pes i fena s průkazem původu (PP) se musí zúčastnit bonitace, v opačném případě budou jejich štěňata bez PP. Bonitace se smí zúčastnit jen psi a feny, kteří dovršili věk 12 měsíců. K chovu smí být použiti jedinci, kteří byli při bonitaci uznáni chovnými. (Bonitace je podrobný popis zvířete z hlediska jeho exteriéru a povahy, psa posuzuje rozhodčí - specialista pro plemeno. Bonitaci lze absolvovat pouze 1x za život psa, rozhodnutí o chovnosti je konečné.)

Historie plemene jorkšírský teriér

Jorkšírský teriér byl vyšlechtěn chudými tkalci v Anglii, důvodem chovu byl zákon vydaný v 11. století, který přísně zakazoval poddaným lovit zvěř a chovat velké psy vhodné k lovu. Psi se podrobovali jednoduchému testu, pokud bez problémů prošli obručí o průměru asi 18 cm, mohli si je jejich majitelé ponechat.
Přerod u jorkšírského teriéra z pracovního na psa luxusního se udál až koncem 19. století. Za otce dnešního jorkšírského teriéra je považován jeden z nejznámějších jorkšírských teriérů - Huddersfield Ben, který žil v letech 1865-1871. Toto plemeno bylo oficiálně zapsáno do chovné knihy English Kennel Club až roku 1886.

zdroj:Hafici.cz

Náš kocourek Tim a naše kočička Ejmi

10. ledna 2011 v 12:45 Moje zvířátka
Jméno:Tim

Plemeno: Britská kočka

Datum narození: 08.12.2008

Chovatelská stanice: u nás doma

Město: Pardubice

Země: Česko

Oblíbené jídlo: kapsičky

Oblíbená hračka: myšky

O mně: Jsem Tim. Jsme strašně moc mazlivej. A když namě nikdo nemá čas , tak začnu strašně moc hlasitě mnoukat....

Jak mi doma ještě říkají: Timik,Řvoun,Timčula

Vážím: 6 kg

Co mám rád: mazlení

Fotka:
dJméno:Ejmi
Plemeno: Britská kočka

Datum narození: 13.7.2007

Chovatelská stanice: Praha

Město: Pardubice

Země: Česko

Oblíbené jídlo:paštiky Gourmet

Oblíbená hračka: myšky

O mně: Jsem Ejmi.¨jsme velice elegantní dáma.Pro nic byhc neudělala to co po mě chce paníčka.Prostě moje hrdost

Jak mi doma ještě říkají:Ejmi,Ejmuša

Vážím: 6 kg

Co mám rád: mazlení

Fotka:

Německý ovčák

10. ledna 2011 v 12:02 Psí plemena

Německý ovčák

(Vlčák, Deutscher Schaferhund, German Shepherd Dog)

  

Povaha plemene

Německý ovčák je velice inteligentní a učenlivý pes. Je také velice odvážný a sebevědomý. Je to skvělý hlídač a ochránce. Hlídač je německý ovčák hlavně proto, protože hlasitě a rád štěká. Což může být i jeho nevýhoda. Má vlohy pro jakýkoli výcvik. Může sloužit jako záchranář. Německý ovčák je velmi oddaný a věrný pes,  je proto také vhodný jako opora pro slepce. Známá je také jeho vytrvalost. Tito psi rádi pracují pro svého pána a stále vyžadují nějakou činnost. Je to pes vhodný i do rodiny. Jestliže je německý ovčák dobře vychován, vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Ovšem k neznámým návštěvníkům je nedůvěřivý. Od přírody je tento pes vázán na své teritorium, takže nemá tendenci utíkat.

Popis německého ovčáka

Německý ovčák je silný a statný pes. Je to pes střední velikosti. Psi jsou znatelně mohutnější než feny. Jeho hlava by měla odpovídat velikosti jeho těla. Nos by měl být celý černý, čenich silný. Oči má ve tvaru mandle a mají tmavou barvu. Uši má vzpřímené, sbíhající se do špičky. Hřbet má německý ovčák pevný a svalnatý. Ocas má dlouhý, silný a značně osrstěný. Srst ovčáka je dvouvrstvá a vyskytuje se ve variantách: s krátkou tvrdou srstí, s dlouhou tvrdou srstí a dlouhosrstý. Srst může být černá, šedá či rezavá jednobarevná nebo černá s šedými či žlutými odznaky, ale i šedá se žlutými odznaky. 
Velikost feny v kohoutku se pohybuje v rozmezí 56 - 61 cm a u psů 61 - 66 cm. Váha u feny je v rozmezí 22 - 30 kg a u psů je to 30 - 40 kg. Dožívají se věku 12 - 13 let.

Klasifikace FCI

Plemeno: FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1 - Ovčáci s pracovní zkouškou. Číslo standardu: FCI č. 166 z 30. 8.1991 (Německo). Oficiální zkratka v ČR: DS.

Základní péče o psa

Srst německého ovčáka nevyžaduje přílišnou péči. Srst by se měla kartáčovat. Velice důležité je udržovat čistotu uší. Tento pes stále vyžaduje pohyb, který mu musíme v dostatečné míře poskytnout. Ideální pro jeho kondici jsou dlouhé procházky nebo nějaké zaměstnání, kde se bude realizovat jeho chuť do práce. Při moc rychlém vývinu se stává, že se jim pomalu tvrdnou kosti a může vzniknout křivice. Německý ovčák se proto musí vhodně krmit a nesmí se přetěžovat.
Jak už bylo zmíněno, německý ovčák je velice učenlivý pes a dá se dobře vycvičit. Nicméně výcvik musí být důsledný již od raného věku. Je potřeba mu věnovat opravdu dostatek času. Hodně pracujte se svým hlasem. V období sedmého až čtrnáctého týdne života probíhá u štěněte důležitá fáze vývoje, ve které je velmi citlivý na okolní prostředí. V této fázi bychom ho měli naučit, aby neměl strach z cizích lidí a zvířat, což se poté kladně odrazí v jeho budoucích letech. Německý ovčák je znám svou schopností plně poslouchat svého pána. Má vlohy se plně podřídit rozkazům a povelům, ale k těmto dovednostem ho musíme postupně dovést cestou učení, nikoli bitím. Při užití násilí se pes stane bázlivým až nebezpečným svému okolí.

Historie plemene německý ovčák

Toto plemeno se vyvinulo na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů. Název napovídá, že jeho hlavním úkolem bylo hlídání stád ovcí a dobytka. Z důvodu přísného výběru se hlavními vlastnostmi těchto psů staly pracovitost, poslušnost a odvaha. Také byl používán za I. světové války v německé armádě. Posléze byl německý ovčák dovezen také do USA a Velké Británie. V mnoha zemích se dnes chová jako všestranný pes.
zdroj:Hafici.cz

Muj pejsek Max

9. ledna 2011 v 12:40 Moje zvířátka
To jsem já
TAkze jsme vam jenom chtěla představit svého pejska Maxe.

TAkovy začáteční informace


Jméno:Max

Plemeno: Amerikcý kokršpaněl

Datum narození: 07.09.2006

Pocházím z (chovatelská stanice): Rybitví (Pardubický kraj)

Město: Pardubice

Země:Česko

Oblíbené jídlo: různé pamlsky atd.

Oblíbená hračka: pískací hračkyOblíbená procházka: dlouhá procházka se zastávkou v parku a házením míčku.
O mně: Tak ahoj.. Jmenuju se Max.. Jsem strašně moc mazlivej ale tvrdohlavej:D Ale někdy dokážu být hodně šikovnej. A ještě něco. V noci hrozně chrápu :D


Jak mi doma ještě říkají: vrtulka,anténka,maxulďa,černoch....

Vážím:11 kg 

Co mám rád: procházky,házení hraček,fenky :D

Umím příkazy: sedni,lehni,pac,druhá pac,plácni,druhou plácni,okolo,podlez,překulit,mrtvola

Pohlaví:kluk

Fotka:

Border Kolie

9. ledna 2011 v 12:02 Psí plemena

Border koliePovaha plemene

Psi z rodu border kolie jsou nesmírně inteligentní, učenlivý a pracovití. Je to také značně odvážné plemeno, ovšem se sklonem velice silně citově přilnout ke svému pánovi. Je-li tomu border kolie zvykána odmalička, snadno se sžije s dalšími domácími zvířaty. Rovněž její vztah k dětem je dobrý, ovšem pod podmínkou, že border kolii dokážete zajistit dostatek pohybu a činnosti. Je to otužilý pes, kterého je možné celoročně chovat venku v kotci.

Popis border kolie

Jedná se o středně velké plemeno, jehož tělesné proporce leží ideálně vprostřed mezi těžkou a lehkou tělesnou stavbou. Tvar těla má obdélníkový formát. Srst border kolie může být krátká, nebo delší, přičemž psi s delší srstí výrazně převažují. Oba typy osrstění ale mají jak, svrchní krycí srst, tak spodní, hustou podsadu. Barevné variety border kolie jsou velice rozličné, přípustné jsou v podstatě všechny barvy, nikdy by však nemělo výrazně převládat bílé osrstění. 
Kohoutková výška psů je v ideálním případě nejméně 53 cm, feny jsou nižší, ale jejich minimální výška není striktně stanovena. Tělo má být atleticky stavěné, obdélníkového až čtvercového tvaru. Hřbet se směrem k ocasu mírně svažuje. Nohy jsou šikmo zaúhlené, svalnaté, ale nemají těžké kosti. Ocas border kolie by měl být dlouhý nejméně k hlezennímu kloubu a je nošen zásadně směrem dolů. Hlava je proporčně úměrná tělu, s širokou lebkou a výrazně se zužujícím čenichem. Oči border kolie jsou oválné, dalece posazené a tmavé, výjimečně modré. Uši jsou střední velikosti vztyčené, nebo polovztyčené. Celkový dojem je harmonický díky vyváženým proporcím.

Základní péče o psa

Péče o srst border kolie není nijak zvlášť náročná, jednotýdenní kartáčování plně postačí. Protože však byl tento pes vyšlechtěn pro náročné ovčácké povinnosti, kterým se dnes již vždy nevěnuje, potřebuje nejen dostatek pohybu, ale také skutečného zaměstnání. Výcvik postačí základní a pes se mu snadno naučí i podřídí - patří k nejchytřejším psům vůbec.
Tento pes je živý, pozorný, obratný a vytrvalý a tudíž ke svému zdravému vývoji a spokojenému životu potřebuje každodenní pracovní náplň. Border kolie je prací v dobrém slova smyslu doslova posedlá. Pokud ji ale nemůžete svěřit její původní "zaměstnání" - tedy nahánění dobytka, je naprosto nezbytné postarat se o jinou náplň dne. Potřebuje pána, který se jí bude intenzivně věnovat např. při výcviku a učení agility, fresbee, flyballu apod. Border kolie se bez možnosti uplatnění stává nejprve smutným, později nervózním až agresivním psem, což mu však nelze klást za vinu. Z těchto důvodů by se majitelem border kolie měl stát pouze ten, kdo je ochoten věnovat práci a zábavě s border kolií maximum času. Toto plemeno rovněž není vhodné pro nerozhodné a nejisté jedince.

Historie plemene border kolie

První počátky tohoto plemene se datují zhruba do doby před 150 lety, kdy došlo na britsko - skotském pomezí (border - hranice) ke zcela úmyslnému křížení nejrůznějších typů ovčáků s cílem získat psa skvělých ovčáckých vlastností. I když se tato idea vrchovatě naplnila, plemeno bylo oficiálně uznáno až v roce 1976.
Zdroj:Hafici.cz

zmatek

8. ledna 2011 v 13:07 Důležité
Takze nakonec jsme se rozhodla , že moje předzívka bude MaX & JeMi
tak si mě kdyžta vsichni prepiste moc se omlouvam za taovy zmatky...


takze mam i novou klikacku

h

Zlatý retrívr

8. ledna 2011 v 11:56 Psí plemena

Zlatý retrívr

(Golden Retriever)


Povaha plemene

Zlatý retrívr je přátelský, mírný, přítulný, důvěřivý, v neposlední řadě poslušný. Je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Má schopnost získat si srdce lidí, velice trpělivý je k dětem.

Popis zlatého retrívra

Zlatý retrívr má souměrnou a vyváženou stavbu těla. Hlava a lebka je vyvážená. Stop je výrazný. Morda je silná, široká a hluboká, nos černý. Oči má tmavohnědé, posazené široko od sebe s tmavými očními linkami. Uši má středně velké, posazené zhruba v úrovni očí. Celkově vyvážené je jeho tělo, silná bedra, hluboký hrudník s dlouhými klenutými žebry, linie hřbetu je rovná. Zlatý retrívr má ocas posazený na úrovni zádi, dlouhý je zhruba k patám, konec ocasu se netočí. Tlapky zlatého retrívra jsou okrouhlé, připomínají tlapky kočičí. Přední končetiny rovné a kolmo postavené. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté, se správnou délkou holeně a dobře vyvinutým kyčelním kloubem. Chůze je lehká, elegantní s dlouhými kroky. Výška psa je v kohoutku 56-61 cm, fena 51-56 cm. Pes váží 26-36 kg. Srst je voděodolná, zvlněná. Odstín srsti zlatý nebo krémový v jakémkoliv odstínu, nikoliv však mahagonový. Povoleno je několik bílých chloupků na hrudi. Průměrná délka života zlatého retrívra je 13 - 15 let.

Klasifikace FCI

Plemeno: FCI VII. - Retrívři, slídiči, vodní psi, sekce 1 - retrívři, s pracovní zkouškou, číslo standardu: 111/29.01.1999 UK.

Základní péče o psa

Zlatý retrívr nepotřebuje žádnou mimořádnou péči. Chovatel musí zajistit psovi dostatek volného pohybu. Protože tento pes miluje vodu (neopomíjejme, že byl původně vyšlechtěn jako přinašeč vodního ptactva a aportér zvěře), měl by chovatel dbát na jeho základní potřebu a jeho vášeň uspokojit. Pravidelnou péči potřebuje srst zlatého retrívra, kterou by měl chovatel minimálně 2x týdně kartáčovat, aby vyčesal odumřelé a ulomené chlupy. Nejprve však rukou odstraníme hrubé nečistoty, potom kartáčem se zakulacenými hroty nebo kartáčem z pravých štětin kartáčujeme. Kartáčujte směrem od hlavy po hřbet a na boky. Postupujte po směru srsti a proti němu. Prapory na předních končetinách vykartáčujte po směru růstu. Nakonec vykartáčujte ocas. Občas je potřeba zastřihávat srst mezi prsty na tlapkách. Zlatý retrívr potřebuje také pravidelně kontrolovat a čistit oči a ušní boltce. Pravidelně je též nutné kontrolovat chrup. Příliš dlouhé drápy je třeba zkrátit.

Historie plemene zlatý retrívr

Zlatý retrívr byl vyšlechtěn kolem 19. století v Anglii především jako donašeč vodních ptáků. Šlechtěním se postupně vyvíjel pro různé účely, zejména jako hlídač a vodící pes. Velkou mírou je též určen pro život v rodinách a výstavy.

zdroj:Hafici.cz

Tak vás vítám na svém blogu

8. ledna 2011 v 11:24
Ahojky.
Tak vás vítám na svém blogu.
Předtím jsem jeden blog měla ale ten jsme si nechala zrušit.
TAk jsem se nakonec asi po 3 měsících rozhodla , že si udělám nový blog.
Minulý blog jsme měla o kočkách tak jsme se rozhodla , že můj nový blog bude o psech.
Zatím jsem udělal jenom dess, klikačku a popisky do menu.
Jinak zatím žádný články ani rubriky tady nejsou.
Ty se pokusím udělat co nejrychleji.
A byla byhc moc ráda kdyby se našli nějaký sb...


takže kdo cche být moje sb at vyplní tohle:

Přezdívka:
Blog:


a Pridavejte si mě do seznamu po předívkou Dasty

A beru blogy jenom se zvířátkama!!!!

klikacka

8. ledna 2011 v 11:18
d