Téma měsíce:cestování se psem-bezpečná cesta

13. června 2011 v 16:41 |  Téma měsíce
Tip: Pokud plánujete delší cestu, vyzkoušejte si nanečisto, jak pes cestování v autě snáší. Abyste nezjistili, že zrovna váš mazlíček zvrací za každou druhou zatáčkou, až ve chvíli, kdy plně naložení zavazadly uháníte přes půl Evropy.

1. Bezpečnost pro vás i psa především

Aniž bychom chtěli strašit zákony, měli byste vědět, že silniční zákon ukládá pro cestování se psem jisté povinnosti. Každý řidič musí zvíře zajistit, aby nezasahovalo do řízení auta a neohrožovalo kohokoli uvnitř vozu ani bezpečnost silničního provozu. Pes by tak rozhodně neměl za jízdy lézt přes sedačky nebo prolézat řidičovi pod nohy. Naštěstí existuje řada vychytávek, jak pejska zajistit, aniž by při jízdě jakkoliv trpěl.
Oblíbenou a nenákladnou pomůckou jsou ochranné sítě. Síť se připevní za přední sedadla a zabrání psovi v poskakování po řidičově hlavě.
Cestovní síť

Dalším jednoduchým způsobem, jak pejska udržet na místě, jsou bezpečnostní autopásy. Do těch psa "zakšírujete" a k sedadlu ho připoutáte díky úchytu pro klasické automobilové pásy. Máte tak jistotu, že vás zvíře nebude rozptylovat při řízení, navíc pás chrání psa i vás v případě náhlého zastavení vozu.

Cestovní pás pro psyPraktické pro přepravu chlupatých miláčků jsou rovněž ochranné přehozy. Ty chrání auto před znečištěním a některé díky otvoru umožňují připnutí psa bezpečnostními pásy.


Cestovní potahPro menší plemena jsou vhodné také přepravky. Ty jsou k dostání v různých velikostech a k sedadlu je můžete jednoduše upevnit standardními bezpečnostními pásy. Pokud cestujete s větším psem, možná by se vám mohly hodit transportní klece, které slouží pro bezpečný převoz psa v zavazadlovém prostoru.
Zdroj:Hafici.cz+ obrázek z internetu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama